ALTINKÜRE KAMPTA

6-7 Ekim 2018 tarihleri arasında 5. ve 6. Sınıf öğrencilerimiz Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı’nda kamp yaptı.

1. Gün saat 15:00’da başlayan kamp etkinliğimiz öğrencilerimiz odalara yerleştikten sonra toplanma alanında buluştular. Beden Eğitimi Öğretmenlerimizin hazırladığı geleneksel oyunlara ve survivor parkur yarışmalarına katılarak takım olarak hareket etmeyi, yardımlaşmayı, sorumluluk almayı ve analitik düşünme becerilerini geliştirdiler. Akşam mangalda yapılan yemek programından sonra kamp ateşi yakılarak çeşitli etkinlikler (bilgi yarışması, canlı müzik ve oyunlar) düzenlendi.

2.gün sabah 08:30’da uyanan öğrencilerimiz kamp alanı çevre temizliği yaptıktan sonra sabah sporunu yaparak kahvaltıya geçtiler. Doğa yürüyüşü ile devam eden programın ardından İngilizce Öğretmenleri’nin hazırladığı Treasure Hunt (Hazine Avı) etkinliğini gerçekleştirdiler. Bir saatlik dinlenme molasından sonra macera parkta kampın son etkinliğine katıldılar. Kamptan ayrılmadan önce son kez kamp alanı çevre temizliği yapılarak çantalarını toplayan öğrencilerimiz dönüş yoluna hazırlandı.

Öğrencilerimiz bu kamp sayesinde çevreye duyarlı olmayı, çeşitli sosyal aktivitelerle birlikte olmanın ve paylaşmanın önemini kavramış oldular.

 

DİĞER HABERLER

SİZİ BİZ ARAYALIM Bilgi almak istediğiniz okul hangisidir?
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise